Paralajmërime SQ

Paralajmërime MIA – MKD (PLT)

23 tetor 2021

23 tetor 2021

Shkup – Me rastin e 23 tetorit – Ditës së luftës revolucionare të Maqedonisë, delegacioni parlamentar i kryesuar nga nënkryetari Goran Misovski, i përbërë nga Daniella Nikollova dhe Ivanka Vasilevska, do të vendosë kurorë me lule të freskëta në monumentin e Goce Dellçevit. (Parku i Qytetit/ 10:00)

Shkup – Konferencë për shtyp e Sindikatës së pavarur të policisë. (para ndërtesës së Ministrisë së Punëve të Brendshme/ora 11.00)

Tetovë – Gara ndërkombëtare për cilësinë e mjaltit “Tetovo Honey Award 2020”, organizuar nga shoqatat “Qyteti i bletëve” dhe “Mjalti i Pollogut”. (Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit, amfiteatri, inserte / 12:00-12:30, deklarata për media)

Shkup/Manastir/Vinicë/Strumicë/Negotinë/Ohër/Strugë/Prilep/Berovë – Aksioni humanitar “Ushqe 10.000”. (Ora 10:00)

Shkup – Festivali i Letërsisë dhe Ilustrimit për Fëmijët “Litera” dhe SHA Hallkbank Shkup do të promovojnë botimin e “Librit me figura të Halki”. (Oborri i Muzeut të Qytetit të Shkupit / 12: 00)

Shkup – IK Teatri turk do të ketë premierë të shfaqjes për fëmijë “RAPUNZEL” me regji të Xhabir Doko. (14:00)

Ohër – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, do të mbajë fjalim me rastin e 23 tetorit, Ditës së luftës revolucionare të Maqedonisë. (Saraji i Poshtëm / ora 18:00)

Zgjedhjet lokale 2021

Çegranë – Lideri i BDI, Ali Ahmeti do të takojë banorët e Çegranit. (Restorant City/18:00)

Shkup – Koalicioni i LSDM-së “Më e mira për komunën time” organizon tubim të madh unifikues në QS “Boris Trajkovski” (19:30).

Manastir – Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski dhe kandidati për kryetar komune, Hristo Kondovski, do të japin deklaratë për media. (përgjatë “Shirok Sokak”, në hotel “Epinal” / ora 11:00)

Butoni Kthehu në krye
Mbylle