0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

Paradite mot me vranësira mesatare deri në të mëdha, ndërsa pasdite vranësira do të zvogëlohet

Moti paradite  është me vranësira mesatare, përveç në pjesën perëndimore ku do të mbizotëron mot me diell. Pasdite vranësira do të zvogëlohet. Përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore do të fryejë erë e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -1 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 2 deri në 9 gradë Celsius.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle