Kronikë SQKronikë.portal SQ

Paraburgim për dy kontrabandistë të emigrantëve

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se janë arrestuar dy emigrantë nga Afganistani, të cilët kanë transferuar tre emigrantë nga Kongoja, Kameruni dhe Bregu i Fildishtë nga Athina, Greqi në Kumanovë, për t'i pranuar dhe për t'i strehuar përkohësisht në zonën e Kumanovës (rrethina e fshatrave Llojanë dhe Vaksincë), dhe prej andej transferim i tyre përmes kufirit maqedono-serb në vendet e BE-së.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle