Magazinë SQ

Para 104 vitesh është ekzekutuar Mata Hari “spiunia e bukur gjermane”

Margaret Gertruda Zele, një valltare dhe argëtuese ekzotike holandeze e njohur si Mata Hari, u vra në ditën e sotme, 15 tetor 1917, si spiune gjermane në Luftën e Parë Botërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle