Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Papajoanu: Integrimi i plotë i Ballkanit Perëndimor në BE mbetet qëllim strategjik

Qëllim strategjik mbetet integrimi i plotë i Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian, theksoi zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme i Greqisë Aleksandros Papajoanu në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët dhe shtoi se presin diskutim strategjik të shefave të diplomacive të BE-së në takimin në nëntor, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle