0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQ

Papa Françesku nga Athina e shprehu respektin e tij për Marrëveshjen e Prespës

Respekt për “rrugën jo të lehtë që solli Marrëveshjen e Prespës, të nënshkruar në mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut”, shprehu papa Françesku në paraqitjen e tij gjatë kohës së ceremonisë në pallatin presidencial në Athinë, në prani të përfaqësueseve të udhëheqjes shtetërore greke, njofton korrespodentja e MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle