Evropë SQEvropë.Portal SQ

Papa Françesku në Sllovaki I dënoi paragjykimet ndaj romëve

Papa Françesku sot, gjatë një vizite në disa nga lagjet më të varfra të Sllovakisë, dënoi paragjykimet ndaj romëve dhe diskriminimin ndaj tyre, duke thënë se është e gabuar të etiketohen grupe të tëra etnike.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle