0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Papa Françesku e luti Putinin ta ndalojë spiralen e dhunës dhe shprehu keqardhje për aneksimin

Papa Françesku sot “e luti” presidentit rus Vladimir Putin “ta ndalojë spiralen e dhunës” në Ukrainë dhe shprehu keqardhje të thellë për aneksimin e rajoneve ukrainase, që është “në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle