0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Panel i SEFF-it: Duhet të gjenden ndërhyrje më të zgjuara dhe kreative në ekonomi

Rimëkëmbje më të madhe të ekonomisë nga pasojat e pandemisë me KOVID-19 kishin ato vende ku kishte vaksinim më të madh dhe ku u zhvilluan sistemet për tregti elektronike, porositën përfaqësuesit e FMN-së dhe Bankës Botërore në panelin e sotëm "Politikat makroekonomike dhe financat publike në kohën e periudhës pas pandemisë" në Forumin Ndërkombëtar Ekonomik - Financiar (SEFF) në Shkup dhe shtoi se duhet të gjenden ndërhyrje më të zgjuara dhe kreative në ekonominë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle