0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQSektori civil SQShoqëri SQ

Panel-diskutim: Po përdorim inteligjencë artificiale pa e ditur, të drejtat e njeriut vihen në pikëpyetje

Ne përdorim inteligjencën artificiale pa qenë të vetëdijshëm për të, ndërsa e bëjmë këtë duke përdorur telefona të mençur, rrjete sociale, kanalin "Jutjub" dhe postën elektronike, deklaroi Marko Serafimovski, menaxher për zhvillim ndërkombëtare në "Semos Edukim" në panel-diskutimin e sotëm kushtuar inteligjencës artificiale, organizuar nga Fondacioni Matamorfozis.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle