0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Pandemia u mori prindin apo kujdestarin 1,5 milionë fëmijëve në botë

Nga marsi I vitit 2020 deri në prill të këtij viti rreth 1,5 milionë fëmijë në mbarë botën humbën së paku njërin prind apo kujdestar për shkak të pandemisë me Kovid-19, tregon hulumtimi më I ri I ekipit të hulumtuesve nga “Imperial kolexh” në Londër, kryesuar nga Set Flaksman, të cilët tek ky numër erdhën duke krijuar model matematikor me ndihmën e të dhënave për natalitetin dhe mortalitetin nga koronavirusi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle