Ballkan SQBallkan.portal SQ

Panajotopulos: Ndihma ushtarake e dërguar në Ukrainë nuk ndikon në mbrojtjen e Greqisë

Materialet mbrojtëse dhe pajisjet ushtarake që Greqia dërgoi në Ukrainë ishin ndër rezervat që ka vendi, të cilat nuk i shfrytëzon, nuk janë material kyç për forcat e armatosura greke dhe nuk ndikojnë në fare mbrojtja e vendit, sipas ministrit grek të mbrojtjes Nikos Panajotopulos, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle