Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQ

Pakistani përballet me krizë kushtetuese

Gjykata supreme e Pakistanit do të mblidhet sot për të vendosur për fatin e kryeministrit Imran Kan, pasi partia e tij e bllokoi votimin për mosbesim dhe ai e shpërndau Parlamentin në lëvizjen e papritur për ta penguar rrëzimin e tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle