0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPolitikë SQShoqëri SQ

Zaev- Pahor: Sllovenia dhe e tërë Evropa e mbështesin fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut

Sllovenia dhe e gjithë Evropa e mbështesin zgjidhjen e sfidave midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut, ndërsa presidenca aktuale sllovene është një mundësi e cila duhet të përdoret për gjetjen e zgjidhjes, theksuan kryeministri Zoran Zaev dhe presidenti slloven Borut Pahor në takimin e sotëm, të mbajtur në margjinat e Forumit strategjik të Bledit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle