0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Pahor propozon që BE-ja t’i japë BeH-së statusin e kandidatit menjëherë dhe pa kushte

Presidenti slloven Borut Pahor sot propozoi ndryshim të qasjes së Bashkimit Evropian ndaj BeH-së, gjegjësisht  dhënien e shpejtë të statusit të kandidatit vendit,  pas së cilës do të insistojë  në zbatimin e parakushteve të vendosura nga Komisioni Evropian për BeH-në në vitin 2019.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle