0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Paga minimale mbetet çështje e hapur, bisedimet do të vazhdojnë javën e ardhshme

Nuk ka marrëveshje pas takimit të dytë mes sindikatave, punëdhënësve dhe Qeverisë. Sindikatat mbeten në kërkesën për pagë minimale prej 18.000 denarë dhe rritje graduale të të gjitha pagave tjera, ndërsa disa punëdhënësit me propozim për subvencionimin e rritjes së pagës minimale. Ajo për të cilën bien dakord të gjithë partnerët socialë është se modeli ekzistues i rregullimit të pagës minimale nuk është i pranueshëm për askënd.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle