0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Padi penale për “arbitrarizëm” pas denoncimit të një gazetari

Lidhur me veprën e denoncuar penale “autokraci” sipas nenit 392 paragrafi 2 nga Kodi penal, të denonciar më 8 gusht të vitit 2022  nga ana e personit F.S. gazetar në TV Klan, e të kryer nga A.M.B., e punësuar në NP “Higjiena Komunale” – Shkup, në hapësirat e ndërmarrjes, janë ndërmarrë masa adekuate dhe aktiviteteve dhe rasti u ndriçua, informoi sot MPB.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle