0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Padi penale ndaj një shkupjani për rrezikim të mjedisit jetësor dhe natyrës me mbeturina

Njësia për krim ekonomik dhe kompjuterik pranë SPB Shkup parashtroi padi penale ndaj E.B.(30) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar për vepër të kryer penale "rrezikim të mjedisit jetësor dhe natyrës me mbeturina", vepër e ndëshkueshme sipas nenit 230 paragrafi 3 nga Kodi penal.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle