Evropë SQEvropë.Portal SQ

Oustin: NATO nuk kërkon konflikt me Rusinë, do ta ndihmojë Ukrainën për aq kohë sa të jetë e nevojshme

Do të ishte e rrezikshme të parashikohej kohëzgjatja apo rezultati i luftës në Ukrainë, ndërsa NATO nuk kërkon konflikt me Rusinë, ajo vetëm si më parë mund ta ndihmojë Ukrainën për aq kohë sa është e nevojshme për të forcuar pozicionin e saj në fushën e betejës dhe në disa negociata të ardhshme për paqen. Kështu deklaroi sot në Pragë ministri amerikan i Mbrojtjes Lojd Oustin.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle