0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Osmani – Varviciotis: Athina të vazhdojë me ndihmë të qartë dhe të drejtpërdrejtë në lobimin për hapjen e negociatave aderuese

Duke pasur parasysh se Greqia është partner strategjik i Maqedonisë së Veriut dhe ofron mbështetje të madhe në procesin  e integrimit në Bashkimin Evropian, pritjet janë plotësisht të arsyetueshme që fqinji dhe miku ynë i ngushtë do të vazhdojë me ndihmë të qartë dhe të drejtpërdrejtë në lobimin gjatë periudhës së ardhshme deri në fillimin formal të negociatave të anëtarësimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle