0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Osmani u takua me Kolevin: Ne kemi nevojë për kohezion në këtë proces në interes të marrëdhënieve të mira fqinjësore

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot në MPJ është takuar me liderin e Kryetarin e Unionit Demokratik, Petar Kolev, me ç'rast, siç ka njoftuar Osmani në faqen e tij në Fejsbuk, kanë shkëmbyer mendime për ngjarjet aktuale të brendshme politike, por edhe të kontekstit në përgjithësi të marrëdhënieve në lidhje me dialogun e ripërtrirë ndërmjet Qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle