0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Osmani: Të tregojmë virtyt dhe marrëdhënie korrekte, të sigurojmë të ardhmen evropiane për qytetarët

Negociatat në nivel teknik udhëhiqen nga grupe punuese të përbëra nga diplomatë me përvojë të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Ata raportojnë para Ministrit të Punëve të Jashtme, por njëkohësisht veprojnë në përputhje me njohuritë dhe përvojën e fituar në punën e tyre dhjetëvjeçare në shtëpi, sigurisht duke përfaqësuar interesat strategjike shtetërore të përcaktuara nga Qeveria dhe i gjithë lidershipi shtetëror, theksoi në reagimin ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani për qëndrimin e zëvendëskryeministrit për Çështje Evropiane se nuk beson në Osmanin sepse, sipas tij, ai negocion me Bullgarinë me çdo kusht.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle