0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani: Raporti i KE-së sinjal i qartë për fillim të negociatave pa anulim të mëtejmë

Komisioni Evropian (KE) me Raportin e sivjetmë, por edhe me komunikimin e tij strategjik në raport me pakon e zgjerimit, dërgon sinjal të fuqishëm dhe të qartë se politika kredibile e zgjerimit mbetet investimi kryesor gjeostrategjik në paqe, stabilitet, siguri dhe zhvillim ekonomik në të gjithë Evropën. Me notat pozitive nga ana e Komisionit Evropian për vendin, në raport me të gjithë parametrat vjen edhe thirrja e pa hamendshme drejt vendeve anëtare, pa anulim të mëtejmë të kryejë diskutimet për mbajtjen e Konferencës së parë ndërqeveritare e cila duhet të mbahet sa më shpejtë gjatë kohës së Presidencës sllovene me BE-në.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle