0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Osmani: Punojmë në të gjitha frontet e mundshme që sa më shpejt t’i fillojmë negociatat

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani sot pas takimit me kolegun e tij danez Jepe Kofod deklaroi se edhe pse gjendja politike në Bullgari është mjaft komplekse, duke pasur parasysh se atje do të ketë cikël të tretë zgjedhor, vendi do të vazhdojë të punojë edhe me Sofjen dhe me partnerët evropianë, me qëllim që sa më shpejt të fillojnë negociatat për anëtarësim në BE.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle