0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë BotëPolitikë SQShoqëri SQ

Osmani për NOVA-n bullgare: Ajo që ka ndodhur tregon se jemi fqinjët më të afërt, miq të afërt dhe mund të ndihmojmë në të mirë dhe në keqe

Institucionet bullgare vepruan në mënyrë profesionale dhe u siguruan qetësi familjeve të viktimave, sepse kishte shumë spekulime, të cilat i rëndonin edhe më shumë emocionalisht, komentoi për NOVA TV bullgar ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut. Bujar Osmani. Siç njofton korrespondenti i MIA-s nga Sofja, Osmani komenton se kjo është edhe një shenjë se jemi miq të afërt në të mirë dhe në të keqe dhe duhet të ndihmojmë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle