0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Osmani: Pas procesit të identifikimit, në mënyrë të organizuar dhe dinjitoze do të barten eshtrat e të vdekurve

- Ministria e Punëve të Jashtme i koordinon aktivitetet në lidhje me menaxhimin me pasojat nga aksidenti i autobusit në Bullgari në të cilin humbën jetën 45 persona shtetas të Maqedonisë së Veriut, bashkë me MPJ-në bullgare. Procesi i identifikimit të viktimave po vijon, ndërsa pas përfundimit të tij do të vijojë procedurë e organizuar për bartjen e trupave të të vdekurve, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle