0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani: Një dokument gjithëpërfshirës për kërkesat dhe pozicionet është garanci se Bullgaria nuk do të ketë kërkesa të reja

Është i gabuar koncepti se paralajmërimi i një marrëveshje gjithëpërfshirëse, protokolli gjithëpërfshirës që është instrument ekzistues i Marrëveshjes së vitit 2017 është ndonjë ndryshim i pozicioneve tona. Përkundrazi, ai është forcim i pozicionit tonë me garanci se nuk do të ketë më kërkesa të reja nga pala bullgare, ka thënë sonte ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle