0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Osmani: Nëse themi “po”, korniza miratohet menjëherë dhe me mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare fillojnë zyrtarisht negociatat

Nëse themi “po”, korniza miratohet menjëherë, ndërsa të nesërmen mund të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare. BE-ja do të thotë “Mirë se vini në hapjen e negociatave për Republikën e Maqedonisë së Veriut” dhe kjo është deklarata për hapjen e konferencës dhe fillimin e skriningut. Fillojnë negociatat ashtu siç kanë filluar të gjitha vendet, deklaroi sonte ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle