0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Osmani: Nëse Qeveria vendos ta miratojë pakon, mund menjëherë të nënshkruhet protokolli me Bullgarinë

Nëse Qeveria sjell vendim pas procesin konsultues se e miraton pakon, atëherë unë mund menjëherë të organizoj takim të komisionit ndërqeveritar me Republikën e Bullgarisë dhe të inkuadrohemi ndaj nënshkrimit të protokollit. Mendoj se kjo do të  përkojë në mënyrë kohore me ditën e njëjtë kur Këshilli i BE-së do ta miratojë kornizën negociuese dhe tërë këtë proces.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle