0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Osmani në Uashington e nënshkroi Marrëveshjen e Otavës, një nga themelet e anëtarësimit të vendit në Aleancë

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij në SHBA, në emër të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, e nënshkroi Marrëveshjen për statusin juridik të Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut, përfaqësuesve kombëtarë dhe personelit ndërkombëtar, të miratuar në Otavë më 20 shtator 1951, i njohur si Traktati i Otavës, kumtoi MPJ-ja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle