Ballkan SQBallkan.portal SQ

Osmani në Samitin e Demokracisë të Evropës Juglindore: NATO-n e shohim si një garanci për siguri e paqe të qëndrueshme në rajon dhe përtej

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të  Samitit për Demokraci të Evropës Juglindore me temë: “Lufta në Evropë: ndikimi në Ballkan”, të organizuar nga Instituti Ndërkombëtar Republikan i ShBA-ve që po mbahet në Mal të Zi, ka mbajtur sot një fjalim të fokusuar në ndryshimin e arkitekturës së sigurisë në Evropë si pasojë e luftës në Ukrainë dhe implikimet e këtyre zhvillimeve në Ballkanin Perëndimor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle