0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani në Nju Jork vendosi lule në Muzeun memorial për 11 shtatorin

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij në Nju Jork, në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Sesionin e 76 të Asamblesë së Përgjithshme e vizitoi Muzeun Memorial Kombëtar të 11 shtatorit ku vendosi lule të freskëta në kujtim të viktimave nga sulmi terrorist i vitit 2001.  Duke ndarë dhimbjen për humbjet e jetëve të njerëzve, Osmani shprehu ngushëllime për të rënët dhe familjet e tyre si dhe mbështetje për SHBA-në dhe popullin amerikan“.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle