0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Osmani në forumin e biznesit në Tokio prezantoi parametrat thelbësore të ekonomisë së Maqedonisë së Veriut

Si anëtare e plotë e NATO-s dhe në prag të negociatave me BE-në, Republika e Maqedonisë së Veriut aktualisht paraqet destinacion atraktiv për biznesin, me potencialin më të madh për zhvillim progresiv dhe mundësi të shkëlqyera biznesi për kompanitë që aspirojnë për të fituar tregun evropian, porositi sot shefi i diplomacisë Bujar Osmani, i cili në kuadër të vizitës së punës në Japoni organizoi forum biznesi në selinë e Organizatës së Tregtisë së Jashtme të Japonisë (JETRO) në Tokio.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle