0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Osmani – Millkov: Përpjekjet për vazhdimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë

Integrimet evropiane dhe përpjekjet e vendit që të vazhdojë zhvillimi i bashkëpunimit ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë në të gjitha fushat në të cilat ekziston interes i ndërsjellë, në përputhje me Traktatin e Miqësisë nga viti 2017, si dhe Protokolli nga Komisioni i Përbashkët Ndërqeveritar, ishin ndër temat e bisedës telefonike të ministrit të Punëve të Jashtme Bujar Osmani me shefin e ri të diplomacisë bullgare, Nikollaj Milkov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle