0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Osmani: Mbështetje e pahamendur për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot mori pjesë në Samitin iniciues të Platformës së Krimesë që u mbajt në Kiev, Ukrainë. Në ngjarje u përfaqësuan më shumë se dyzet vende në nivelin më të lartë, mes të cilëve një numër i madh i vendeve anëtare të BE-së dhe NATO -s, si dhe përfaqësues të lartë të organizatave ndërkombëtare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle