0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Osmani – Mas: Është koha e fundit BE-ja ta zbatojë vendimin konsensual të sjellur në mars të vitit 2020

Realizimi i qëllimit strategjik të Maqedonisë së Veriut, anëtarësimi në BE, dhe në atë kontekst, pritjet dhe perspektivat për Samitin e ardhshëm BE-BP në Bërdo afër Kranjit, Slloveni, ishte tema në fokus të bisedimeve në takimin e sotëm në Berlin të ministrave të punëve të jashtme të Maqedonisë së Veriut dhe Gjermanisë, Bujar Osmani dhe Hajko Mas.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle