0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Osmani: Liria e të gjitha vendeve evropiane sot mbrohet në Ukrainë

Liria e Maqedonisë së Veriut dhe e çdo vendi tjetër evropian, sot mbrohet në Ukrainë, prandaj Ukraina meriton të gjithë respektin, ndihmën dhe mbështetjen, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në takim me nikoqirin e tij, Dmitri  Kuleba, duke shtuar se shteti ynë që nga fillimi i është bashkëngjitur të gjitha masave sanksionuese ndaj Federatës Ruse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle