0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQ

Osmani – Linhart: E rikonfirmuar mbështetja e fuqishme dhe konzistente e Austrisë për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

- Në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe në dosjen tonë evropiane qëndron çelësi i zhbllokimit të gjithë rajonit, sepse sipas radhës zhbllokimi duhet të fillojë nga këtu, përmes fillimit të negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo do t'i inkurajojë edhe vendet e tjera të rajonit që t'i mbyllin çështjet e hapura, me qëllim që i gjithë rajoni të hapërojmë në rrugëtimin evropian”, theksoi shefi i Diplomacisë, Bujar Osmani në takimin me ministrin federal austriak për Çështje Evropiane dhe Ndërkombëtare, Mihael Linhart.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle