Ballkan SQBallkan.portal SQ

Osmani: Kosova është projekti më i suksesshëm i diplomacisë amerikane dhe evropiane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot e ka vlerësuar formimin e shtetit të Kosovës si “projektin më të rëndësishëm dhe më të suksesshëm të politikës së jashtme amerikane dhe evropiane”, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle