0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQPolitikë SQShoqëri SQ

Eser Xhevahir, konsull nderi i Maqedonisë së Veriut në Turqi

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani gjatë vizitës në Turqi ia dorëzoi ekzekuaturën Eser Xhevahirit, Konsullit të sapoemruar të Nderit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Turqisë, që përfshin rajonin e Edrenesë, K’rklarelit dhe Tekirdagut, me seli në Edrene.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle