0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Osmani: Gjuha shqipe e mori vendin e vet të merituar si gjuhë zyrtare e vendit

Sot e shënojmë këtë ditë e cila paraqet pikë historike të ngritjes së vetëdijes kombëtare por edhe bashkimit letrar, intelektual dhe kulturologjik të të gjithë shqiptarëve, thekson ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në urimin me rastin e Ditës së alfabetit shqip.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle