0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Osmani: Edhe te ne edhe në Bullgari do të ketë përpjekje të “spoilerëve” ta pengojnë procesin e përmirësimit të marrëdhënieve

Ka përpjekje të vazhdueshme që Ballkani Perëndimor të mos lëvizë me një dinamikë përkatëse drejt BE-së përmes proksi lojtarëve - qoftë në rajon apo në shtetet tona. Nuk e përjashtoj se edhe në vendin tonë ka dhe do të ketë më shumë. Sa më shumë të rriten perspektivat për gjetjen e një zgjidhje për përshpejtimin e rrugës evropiane, aq më shumë njerëz do jenë të shqetësuar të cilët gjithë kohën kanë punuar që kjo perspektivë të  mos ndodhë, theksoi në brifingun e sotëm ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle