0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Osmani e dënoi njohjen ruse të Donjeckut dhe Luganskut

Fuqishëm e dënojmë njohjen nga ana e Rusisë të zonave ukrainase Donjeck dhe Lugansk si të pavarura, ka shkruar në Tuiter ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle