0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQPolitikë SQ

Osmani: Duhet të presim të përfundojë procesi për “Lagjen e trimave”

Duhet të presim të përfundojë procesi për "Lagjja e trimave", i cili momentalisht është para Gjykatës Supreme në Maqedoninë e Veriut, deklaroi sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, duke theksuar se Republika e Kosovës do të japë mbështetje të plotë në rast të hetimit ndërkombëtar dhe inkuadrimit të ekspertëve të jashtëm që të bëhen të ditura të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë rast.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle