0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani dhe Dendias kanë folur edhe për Afganistanin, do të monitorojnë situatën për të reaguar në kohë nëse është e nevojshme

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe homologu i tij grek Nikos Dendias në takimin e sotëm diskutuan për zhvillimet në Afganistan dhe ranë dakord që të jenë në komunikim të vazhdueshëm, të monitorojnë situatën dhe të reagojnë në kohë në rast të paraqitjes së sfidave të caktuara për një krizë të mundshme humanitare.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle