0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani: BE-ja urgjentisht të zhbllokojë negociatat me Shkupin dhe Tiranën, të mos mbetet Ballkani Perëndimor si plagë e hapur

Bashkimi Evropian duhet urgjentisht të zhbllokojë fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe nuk guxon të lejojë Ballkanin Perëndimor ta lë si çështje të hapur dhe plagë të hapur, ka thënë sot në brifingun me gazetarë, shefi i diplomacisë, Bujar Osmani lidhur me atë se sa është reale situata me Ukrainën që të shpërndahet në Ballkan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle