0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Osmani: BE-ja ta kthejë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

- BE-ja tha kthejë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe ta ndërmarrë lidershipin strategjik drejtë rajonit, njëjtë siç e bëri atë në vitin 2000 me vendet e Evropës Lindore dhe Qendrore, sepse agresioni rus na tregoi në mënyrë më të mirë se cila ishte rëndësia e atij integrimi atëherë që sot Evropa të jetë unike dhe e sigurt, deklaroi shefi i diplomacisë Bujar Osmani në Sarajevë në konferencën e përbashkët për media me nikoqiren e tij zëvendëskryeministre dhe ministre e Punëve të Jashtme, Bisera Turkoviq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle