Ballkan SQBallkan.portal SQSvet.Slajder SQ

Osmani: “Ballkani i Hapur” i shërben Serbisë për ta përhapur ekspansionizmin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani thotë se shteti i saj është kundër nismës "Ballkani i Hapur", e ngritur nga kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pasi, sipas saj, kjo nismë paraqet "hapësirë për përhapjen e hegjemonizimit serb", njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle