0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Osmani: Askush nuk negocion dhe nuk ka të drejtë të negociojë për çështjet e identitetit

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani në fjalimin e tij para anëtarëve të Komisionit për politikë të jashtme të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut për rrjedhën e bisedimeve dhe marrëdhënieve mes Shkupit dhe Sofjes, theksoi se askush nuk po negocion për identitetin, gjuhën dhe atributet e tjera të identitetit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle