0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Osmani: Anëtarësimi i shtetit tonë më Aleancë është i rëndësishëm për sigurinë dhe stabilitetin rajonal

Anëtarësimi i shtetit tonë në Aleancë është veçanërisht i rëndësishëm për sigurinë dhe stabilitetin rajonal, veçanëristh në kontekst të sfidave aktuale dhe të sigurisë, tha ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, i cili sot organizoi pritje në MPJ, me rasitn e Ditëds së NATO-s. Osmani në fjalimin e tij i theksoi përfitimet nga anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO, duke e vlerësuar si sukses historik dhe arritjen më të rëndësishme të politikës së jashtme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle